ORTODONTİ TEDAVİSİ

ORTODONTİ TEDAVİ NEDİR ?


Ortodonti tedavisi; diş ve çenelerin ideal konumlarına gelmesini amaçlayarak estetik ve fonksiyonu sağlamaya yönelik diş hekimliği dalıdır. Ortodonti ile çapraşıklık olan bölgelerin temizliği kolaylaştırılarak dişlerin sağlığı amaçlanırken hastalara güzel bir gülümseme de kazandırılmaktadır. Ümraniye ortodonti tedavisi için lütfen iletişime geçiniz.

Ortodontik tedavi her yaştaki hastaya uygulanarak dişsel düzeltmeler yapılabilmektedir. Ancak iskeletsel değişimin arzu edildiği ortopedik tedavi, büyüme ve gelişim aşamasındaki bireylere uygulanabilmektedir. Yetişkin hastalarda iskeletsel değişim istendiğinde çözüm, cerrahi müdahale ile olmaktadır.

Bireyler hangi yaşta olursa olsun ortodontik problemler çözüme ihtiyaç duyarlar. Estetik sorunların ötesinde, çapraşıklık olan bölgelerin fırçalama ile etkili olarak temizlenememesi diş çürüklerine, diş eti rahatsızlıklarına ve dolayısıyla diş kayıplarına neden olabilmektedir. Alt ve üst dişlerin birbiriyle uyumlu kapanmaması sonucu dişlerde aşınmalar ve çene eklemi problemlerine sebep olabilmektedir.

BRAKET | ORTODONTİ TEDAVİLERİ


Metal braket, estetik braket veya kilitli braketler dişlerin dudak tarafına yapıştırılır.

LINGUAL ORTODONTİ


Kullanılan braketler, dişlerin dudak tarafına değil dil tarafına yapıştırılmaktadır.

INVISALIGN (TELSİZ ORTODONTİ)


Her hastaya özel üretilen şeffaf plaklar ile dişlerdeki çapraşıklığın düzeltildiği tedavi şeklidir.

ORTODONTİ TEDAVİSİ (ORTODONTİK TEDAVİ) SIKÇA SORULANLARI

Sayfa 1 / 2

Klinik cadde Ümraniye mevkisinde ağız ve diş sağlığı sorunlarınız için çözüm buluyor.

En yakın tarihe randevu almak için:

Randevu talep et